İtalya Otelleri

Tarihi boyunca kültürel miras açısından büyük zenginlikler üretmiş olan İtalya çok popüler bir turistik ülkedir. İtalya’nın en turistik şehirlerindeki İtalya Otelleri ‘ni sizler için detaylıca inceledik.

İtalya’nın başkenti Roma ise ülkenin ortasında bulunur. Yüzyıllar boyunca medeniyetin başkenti olarak kabul edilen Roma eşi benzeri bulunmayan tarihi zenginlikleri ile dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olarak görülürTarih boyunca sanatın merkezlerinden biri olan Floransa’da dünyaca ünlü pek çok sanatçı mimaride, sanatta ve edebiyatta çok önemli eserler vermiştir. Milano Katedrali gibi birbirinden heybetli birçok yapıya sahip olan şehir Milano Moda Haftası ile de meşhurdur.

Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra İtalyan mutfağı birbirinden lezzetli yemekleri ve içkileri en beğenilen mutfaklardan birisidir. Dünyanın dört bir noktasında İtalyan yemeklerini sunan restoranlar bulunmaktadır. Zeytinyağı, parmesan, kekik, sarımsak gibi bilinen birçok malzeme mutfağın temelini oluşturmaktadır.

Roma Otelleri - OtelMag.com

Roma Otelleri

En iyi Roma otelleri, Roma otel fiyatları, Roma gezilecek yerler, Roma hava durumu, Roma nerede? Roma’da nerede kalınır? Coliseum nerede?

Floransa Otelleri - OtelMag.com

Floransa Otelleri

En iyi Floransa otelleri, Floransa otel fiyatları, Floransa gezilecek yerler, Floransa hava durumu, Floransa nerede? Floransa’da nerede kalınır? Floransa katedrali nerede?

Milano Otelleri - OtelMag.com

Milano Otelleri

En iyi Milano otelleri, Milano otel fiyatları, Milano gezilecek yerler, Milano hava durumu, Milano nerede? Milano’da nerede kalınır? Milano katedrali nerede?

Venedik Otelleri - OtelMag.com

Venedik Otelleri

En iyi Venedik otelleri, Venedik otel fiyatları, Venedik gezilecek yerler, Venedik hava durumu, Venedik nerede? Venedik’te nerede kalınır?

Bologna Otelleri - OtelMag.com

Bologna Otelleri

En iyi Bologna otelleri, Bologna otel fiyatları, Bologna gezilecek yerler, Bologna hava durumu, Bologna nerede? Bologna’da nerede kalınır?

Napoli Otelleri - OtelMag.com

Napoli Otelleri

En iyi Napoli otelleri, Napoli otel fiyatları, Napoli gezilecek yerler, Napoli hava durumu, Napoli nerede? Napoli’de nerede kalınır?

İtalya Hakkında Genel Bilgiler

İtalya Otelleri konsept anlamında çok özel bir yerdedir. İtalya konumu itibariyle ılıman bir iklime sahiptir. Şeklinden dolayı çizmeye benzetilen ve 51UNESCO Dünya Mirası listesine  sahip olan ülke, dünyada bu anlamdaki rekoru elinde tutuyor.  Avrupa Birliği’nin önde gelen üyelerinden olan İtalya dünyanın en çok ziyaret edilen ülkeleri arasındadır. İtalya’nın Avrupa’nın kültürel ve tarihî mirasına katkısı çok büyüktür. Tarihi boyunca kültürel miras açısından büyük zenginlikler üretmiş olan İtalya çok popüler bir turistik destinasyondur.

Akdeniz’in en büyük adalarından Sicilya ve Sardunya adaları İtalya’da bulunuyor.. İtalya, Fransa, Slovenya, Avusturya ve İsviçre ile sınır komşusudur. Birbirinden muhteşem doğal güzelliklere sahip olan İtalya, Alp Dağları çevresinde görülmeye değer göller, kasabalar ve kayak merkezleri vardır. Dünyaca ünlü kış turizmi merkezlerinin bulunduğu bu coğrafyada Aosta Vadisi, Piedmont, Trentino, Veneto gibi birçok popüler bölge bulunur.

Toskana Bölgesi

Ülkenin en popüler turist noktalarından birisi de Toskana Bölgesi’dir. Ülkenin 20 özerk bölgesinden biri olan Toskana’nın başkenti İtalyan Rönesansı’nın da merkezi olarak kabul edilen Floransa’dır. Tarih boyunca sanatın merkezlerinden biri olan Floransa’da dünyaca ünlü pek çok sanatçı mimaride, sanatta ve edebiyatta çok önemli eserler vermiştir.

Pisa Kulesi ile ünlü Pisa şehri de yine Toskana’da bulunur. Ayrıca Toskana doğal güzellikleri ve köyleriyle de önemli bir turizm merkezidir. Doğuda Toskana, batıda Fransa’nın Côte d’Azur bölgesi ile komşu olan Ligurya Bölgesi de Portofino, Cinque Terre gibi birbirinden güzel sahillere sahip kasabaları ile ünlüdür. Ayrıca İtalya’nın yine en popüler şehirlerinden olan ve Ceneviz Cumhuriyeti’nin başkentliğini yapmış olan Cenova da burada bulunur.

Milano Bölgesi

Lombardiya’nın başkenti de İtalya’nın ikinci büyük şehri olan Milano’dur. Milano Katedrali gibi birbirinden heybetli birçok yapıya sahip olan şehir Milano Moda Haftası ile de meşhurdur. Lombardiya’nın doğusunda ise Veneto Bölgesi bulunur. Bu bölgenin başkenti olan Venedik de tarihte önemli bir yer edinen Venedik Cumhuriyeti’nin başkentliğini yapmıştır. Kanalları ve pek çok tarihi yapısı ile ünlü Venedik de her yıl binlerce turistin akınına uğramaktadır.

Veneto’nun güneyinde bulunan Emilia-Romagna Bölgesi’nin merkezi ise kırmızı şehir Bologna’dır. Güneyde bulunan Napoli ise Kuzey ve Güney İtalya arasındaki kültür farkının en iyi görüldüğü şehirlerden birisidir. Pizzanın merkezi olan şehir tarihi eserleri ve sahilleri ile bir turizm merkezidir.

Başkent Roma

İtalya’nın başkenti Roma  ise ülkenin ortasında bulunur. Yüzyıllar boyunca medeniyetin başkenti olarak kabul edilen Roma eşi benzeri bulunmayan tarihi zenginlikleri ile dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olarak görülür. 2016 yılında dünyanın en çok ziyaret edilen 13. şehri, Avrupa’nın en çok ziyaret edilen 3. şehri olarak yerini listelerde yerini almıştır. Pek çok devletin hüküm sürdüğü Roma’da bulunan Vatikan ise Katoliklik’in merkezidir.

Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra İtalyan mutfağı birbirinden lezzetli yemekleri ve içkileri en beğenilen mutfaklardan birisidir. Dünyanın dört bir noktasında İtalyan yemeklerini sunan restoranlar bulunmaktadır. Zeytinyağı, parmesan, kekik, sarımsak gibi bilinen birçok malzeme mutfağın temelini oluşturmaktadır.

İtalya Turu

İtalya, Avrupa’nın Akdeniz kıyısında bulunan yarımada şeklindeki en güzel ülkelerinden biri olarak dikkat çekiyor. Rönesans mimarisinin hâkim olduğu ülke, her yıl milyonlarca turisti pek çok şehrinde ağırlıyor. İtalya turları ise Türkiye’de oldukça popüler olan yurtdışı turları arasında yer alıyor. Roma, Venedik, Floransa, Vatikan gibi şehirler İtalya’da mutlaka görmeniz gereken tarihi yapılara ev sahipliği yapıyor. İtalya tur fırsatları 2020 yılında da sizleri bekliyor.

İtalya turu, Türkiye’nin pek çok ilinden direkt olarak düzenlenebiliyor. İzmir çıkışlı İtalya turu ve Ankara çıkışlı İtalya turu çevre illerdeki tatil severlere de kolaylık sağlıyor. İtalya için adeta bir açık hava müzesi denebilir. Her sokağın tarihi bir meydana bağlandığı ülkede, yüzlerce Rönesans dönemine ait eserlerin sergilendiği müze yer alıyor. Özellikle Roma sokakları bile tarihi bir şöleni andırıyor. Kültür gezilerinin ilk adresi olan İtalya için tur arayışınız varsa hemen erken rezervasyon turları arasından seçim yapabilir, Rönesans’ın başkentinde dolu dizgin bir tatil yapabilirsiniz. En iyi İtalya Otelleri nde kalmak istiyorsanız detaylı araştırma yapmalısınız.

En İyi İtalya Tur Operatörleri
Türkiye’de birden çok firma bu işi yapmaktadır. Önde gelenleri ile Prontotur, CafeTur ve Anı Tur‘dur.

Dilerseniz Yurtiçi Otelleri incelemerimize bakabilirsiniz.